Trillion-Dollar Asset Giant Fidelity rozpoczyna nowy wysiłek, aby Bitcoin stał się dostępny dla zamożnych inwestorów.

Dział aktywów kryptograficznych Fidelity Investment, Fidelity Digital Assets, współpracuje z Singapurskimi Stack Funds w celu zapewnienia usług przechowywania aktywów kryptograficznych dla zamożnych inwestorów w Azji, w obliczu rosnącego zainteresowania Bitcoin (BTC) i innymi walutami kryptograficznymi w regionie.

Partnerstwo zaoferuje klientom Fidelity dalszą ekspozycję na to, co niektórzy nadal postrzegają jako rodzący się sektor gospodarki.

Współzałożyciel Stack, Michael Collett, powiedział Bloombergowi, że związek firmy z Fidelity będzie atrakcyjny dla inwestorów azjatyckich, którzy chcą mieć dostęp do bezpiecznych usług powierniczych Fidelity Digital Assets.

Partnerstwo Stack nie jest pierwszym krokiem Fidelity w kierunku udostępnienia swoim klientom inwestycji kryptograficznych.

Firma stworzyła swój oddział Digital Assets Immediate Edge w 2018 r. i właśnie w sierpniu tego roku Fidelity złożyła wniosek do SEC, aby zaoferować fundusz indeksowy Bitcoin Index (Wise Origin Bitcoin Index Fund, I, LP).

Stack uruchomił również instytucjonalny fundusz indeksowy Bitcoin Index w styczniu.

Ogłoszenie Fidelity i Stacks’a uderza w rynek, ponieważ cena Bitcoin’a w dalszym ciągu obserwuje dużą akcję cenową w następstwie zwiększonego zainteresowania instytucjonalnego ze strony takich firm jak MicroStrategy i PayPal’a, który niedawno przyjął kryptonim.

Współzałożyciel Stack podkreśla ponowne zainteresowanie klientów Bitcoinem miesiące po tym, jak w marcu cena flagowej waluty kryptograficznej spadła poniżej 4.000 dolarów.

„Ten rok był trudny, jeśli chodzi o wprowadzenie ludzi do Bitcoinu, ponieważ nie pokrył się chwałą w czasie spowolnienia na rynku… Od mrocznych dni marca, zapytania ponownie się nasiliły.“

W czasie pisania, BTC jest warte 13,474$, według CoinMarketCap.